top of page

ING Bank Ślaski EKO kredyt na budowę domu Czerwiec 2024


Informujemy, że od obowiązuje od 20 maja 2024 r. do 4 sierpnia 2024 r. ING wprowadza zaktualizowaną ofertę „EKO kredytu hipotecznego”.W ofercie specjalnej obowiązywać będzie wyłącznie oprocentowanie okresowo stałe

 

a po 5 latach bank przedstawi Ci nową propozycję oferty w oparciu o stopę okresowo stałą lub przejdziesz na oprocentowanie zmienne oparte o wskaźnik referencyjny Stopa Składana.


Oprocentowanie stałe przez 5 lat


Oprocentowanie

prowizja

informacje u doradcy (Bank ING zmienia ofertę oprocentowania okresowo stałego w każdy poniedziałek)

0%Cel: mieszkaniowy kredyt hipoteczny i/lub mieszkaniowy kredyt budowlano-hipoteczny,

przeznaczony na budowę domu energooszczędnego lub nabycie domu energooszczędnego na rynku pierwotnym.
Dodatkowe warunki oferty

  • Budujesz energooszczędny dom

  • Konto i regularne wpływy

  • Od 100 000 PLN do 2 000 000 PLN

  • Zawarcie umowy ubezpieczenia

  • Posiadanie, przez wszystkich kredytobiorców, systemu bankowości internetowej, w całym okresie kredytowania, wraz ze zgodą na dodatkowe zabezpieczenie przed cyber oszustami - weryfikację behawioralną.


Dom energooszczędny – to budynek jednorodzinny, w którym istnieje możliwość lub wyodrębniono nie więcej niż dwa lokale mieszkalne, którego roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody nie przekracza 62kWh/m2/rok.


Zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody musi być udokumentowane we wnioskach kredytowych, przed wydaniem decyzji kredytowej, w przypadku:

- budowy – dokumentacją projektową;

- nabycia na Rynku pierwotnym – dokumentacją projektową lub Świadectwem

- nabycia Rynku wtórnym - Świadectwem charakterystyki energetycznej dla finansowanej nieruchomości.


Przedmiot kredytowania musi być jednocześnie przedmiotem zabezpieczenia udzielonego kredytu.


Kredyt hipoteczny - mieszkaniowy kredyt hipoteczny i/lub mieszkaniowy kredyt budowlano-hipoteczny, którego celem jest budowa Domu energooszczędnego lub nabycie Domu energooszczędnego na Rynku Pierwotnym. Definicja Kredytu hipotecznego nie obejmuje:

a.Kredytów hipotecznych udzielonych w kwocie niższej niż 100 000 zł lub wyższej niż 2 000 000 zł

b.pożyczek hipotecznych,

c.Kredytów hipotecznych z celem przeznaczonym na konsolidację lub z celem przeznaczonym na spłatę kredytów udzielonych uczestnikowi przez Bank, za wyjątkiem sytuacji spłaty Kredytu hipotecznego

przeznaczonego na nabycie działki pod warunkiem jednoczesnego wnioskowania o sfinansowanie budowy domu jednorodzinnego,

d.podwyższenia Kredytów hipotecznych / pożyczek hipotecznych udzielonych przez Bank


Świadectwo charakterystyki energetycznej – dokument określający charakterystykę energetyczną budynku lub części budynku (lokalu) sporządzony zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków.Oprocentowanie stałe – oprocentowanie ustalone przez Bank stanowiące stałą wartość procentową, niezależną od zmian stóp procentowych na rynku . Oprocentowanie stałe obowiązuje w okresie 60 miesięcy od dnia uruchomienia (wypłaty) Kredytu hipotecznego. Po tym czasie Kredyt hipoteczny będzie objęty Oprocentowaniem zmiennym składającym się ze wskaźnika referencyjnego i marży

Banku wskazanej w Umowie o kredyt hipoteczny, z wyjątkiem przypadku o którym mowa w zdaniu następnym. Jeśli Uczestnik podejmie decyzję o kontynuowaniu Oprocentowania stałego Kredytu hipotecznego na kolejne 60 miesięcy – wysokość Oprocentowania stałego zostanie wskazana w aneksie do Umowy o kredyt hipoteczny. Szczegółowe zasady dotyczące oprocentowania i jego zmiany opisane są w Umowie o Kredyt hipoteczny.


Oprocentowanie zmienne – oprocentowanie Kredytu hipotecznego, które stanowi sumę:

a.wskaźnika referencyjnego

b.marży Banku.

Marża Banku jest stała przez cały okres kredytowania, z zastrzeżeniem przypadków przewidzianych w Umowie o Kredyt hipoteczny. Zmiana wartości wskaźnika referencyjnego wpływa na oprocentowanie Kredytu hipotecznego czyli na wysokość miesięcznej raty tj. jeśli wskaźnik referencyjny wzrośnie, rata również wzrośnie/wskaźnik referencyjny zmaleje – rata zmaleje. Jeśli wskaźnik referencyjny wyniesie zero lub mniej, oprocentowanie Kredytu hipotecznego będzie równe marży Banku.

Oprocentowanie podlega aktualizacji na warunkach określonych w Umowie o Kredyt hipoteczny.


Co muszę zrobić aby spełnić warunki wskaźnika EP narzucone przez ofertę ING Banku Śląskiego EKO?


Możliwe Rozwiązania:

  1. Zastosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE): Instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła mogą znacznie obniżyć wskaźnik EP. Energia pochodząca z tych źródeł ma zerowy współczynnik nakładu, co jest korzystne dla osiągnięcia niskiego EP​.

  2. Wysoka jakość izolacji: Użycie materiałów o niskim współczynniku przewodzenia ciepła oraz eliminacja mostków termicznych jest kluczowa. Na przykład, współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych nie powinien przekraczać 0,2 W/m²K, a dla dachów 0,15 W/m²K​ ​.

  3. Optymalizacja projektowa: Prosta bryła budynku, minimalizacja powierzchni przeszkleń od strony północnej oraz maksymalizacja powierzchni przeszkleń od strony południowej, pozwala na wykorzystanie naturalnego światła i ciepła słonecznego​​.

  4. Systemy zarządzania energią: Wykorzystanie inteligentnych systemów zarządzania energią, które automatycznie optymalizują zużycie energii w budynku, może również przyczynić się do obniżenia wskaźnika EP​.


Podsumowując, spełnienie wymogu EP poniżej 62 kWh/m²/rok jest możliwe, ale wymaga dodatkowych nakładów finansowych oraz zastosowania zaawansowanych technologii i rozwiązań projektowych. Jednakże, inwestycje te mogą się zwrócić w postaci niższych kosztów eksploatacyjnych i większej niezależności energetycznej w przyszłości.


Dlaczego warto skorzystać z usług agenta kredytowego przy ubieganiu się o kredyt na budowę domu ING EKO z warunkami do spełniania EP?


Budowa domu zgodnego z wymaganiami dotyczącymi energii pierwotnej (EP) może być skomplikowanym przedsięwzięciem, szczególnie jeśli wymaga to spełnienia restrykcyjnych norm energetycznych. Wrocławscy doradcy kredytowi oferują kompleksową pomoc w uzyskaniu kredytu na budowę domu, w tym popularnego kredytu hipotecznego na dom energooszczędny w ING Bank Śląski.


Korzystając z usług doradcy kredytowego, masz dostęp do oferty wszystkich banków oferujących kredyty na budowę domu. Jako doradca/ agent kredytowy we Wrocławiu współpracuję z wieloma instytucjami finansowymi, co pozwala na znalezienie najbardziej korzystnych warunków kredytowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.


Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które wiąże się z wieloma wyzwaniami. Skorzystanie z usług doradcy kredytowego redukuje stres związany z finansowaniem, pozwalając skupić się na innych aspektach budowy.

Korzystając z usług profesjonalnego doradcy kredytowego z Wrocławia, zyskujesz pewność, że proces uzyskania kredytu na budowę domu ING EKO przebiegnie sprawnie i zgodnie z wymaganiami. Zaufaj ekspertom, którzy pomogą Ci zrealizować marzenie o energooszczędnym domu!Zarezerwuj online termin spotkania


0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Zapisz się, aby otrzymywać aktualizacje

Dziękujemy za dokonanie subskrypcji!

bottom of page