top of page

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny – odpowiedzi dla oficjalnego portalu Wrocławia

Na to pytanie szukała odpowiedzi Katarzyna Kunka z redakcji oficjalnego portalu Wrocławia.Ważna nie tylko rata

Specjaliści radzą jak wybrać najlepszy kredyt na zakup mieszkania Zakup własnego M jest dla wielu osób największym marzeniem i jedną z najważniejszych chwil w życiu. Jednak niewiele osób stać na to, aby mieszkanie kupić je za własne oszczędności. Zwykle konieczny okazuje się kredyt. Jednak bardzo ważny jest jego rozsądny wybór. (…) Częstym błędem popełnianym przy wyborze oferty jest sugerowanie się jedynie wysokością oprocentowania kredytu.- Nie zawsze niskie oprocentowanie to tani kredyt – uważa Marek Grobelny z Open Finance – Wrocław.

Katarzyna Kunka

Link do całości artykułu: http://www.wroclaw.pl/wazna-nie-tylko-rata


Czynników jakie musimy wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu mieszkaniowego jest bardzo dużo.

Podstawowe kwestie zostały zebrane i przedstawione w powyższym artykule. Jednak możemy wymieniać dalej.


Indywidualna sytuacja


Kredyt za zakup mieszkania zawsze powinien być dobrany indywidualnie do naszych potrzeb. Dlatego ważne jest, abyśmy szczegółowo opisali naszą sytuację w chwili obecnej i plany na najbliższe kilka lat. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze teraz, jak i w przyszłości.


Bezpieczeństwo transakcji


Jednym z bardzo ważnych elementów kredytowania zakupu mieszkania jest bezpieczeństwo całej transakcji. Często przy umowach przedwstępnych zakupu strona sprzedająca wymaga wpłaty zadatku. Rozpiętość tych wpłat jest ogromna, od kilku tysięcy do kilkudziesięciu. Każdy bank na swoje zasady udzielania kredytów mieszkaniowych oraz system analizy kredytowej. Jest to proces skomplikowany. Analizowane są nasze dokumenty finansowego oraz dokumenty nieruchomości którą zamierzamy nabyć. Możemy po drodze napotkać przeszkody, które wydłużą znacznie czas uzyskania kredytu lub w ogóle uniemożliwią jego otrzymanie. Dlatego dobór oferty powinien być również dokonany pod tym kątem, tak aby uniknąć takich sytuacji.


Kwota na remont lub wykończenie


Przy kredycie na zakup mieszkania możemy uzyskać dodatkowe środki na wykończenie lub remont. Pamiętajmy o tym, gdyż dobrym pomysłem może okazać się zaciągnięcie trochę wyższego kredytu, a pozostawienie „na czarna godzinę” własnej nadwyżki finansowej.


Refinansowanie kredytu


Pamiętajmy o tym, iż istnieje możliwość refinansowania kredytu mieszkaniowego. Czyli spłaty aktualnie posiadanego przez nas kredytu nowym kredytem mieszkaniowym w innym banku. To, że podpisujemy umowę kredytową na np. 30 lat wcale nie oznacza, iż przez taki okres jesteśmy zmuszeni spłacać nasz kredyt. Oferty banków są uzależnione od sytuacji w gospodarce. Dlatego nawet posiadając już kredyt warto być na bieżąco. Korzystniejsze oferty w przyszłości będą stanowiły dla nas możliwość przeniesienia kredytu i zaoszczędzenia pieniędzy. Ważne aby już teraz zwrócić na to uwagę przy wyborze kredytu. W niektórych bankach przez cały okres trwania umowy występuje prowizja rekompensacyjna, czyli za wcześniejsza spłatę. Ten koszt będziemy musieli doliczyć przy ewentualnej zmianie banku.

0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

コメント


Zapisz się, aby otrzymywać aktualizacje

Dziękujemy za dokonanie subskrypcji!

bottom of page