top of page

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Sposobów na zaoszczędzenie na ratach kredytu hipotecznego jest wiele - a jednym z nich jest przeniesienie go do innego banku. Porównajmy zalety i wady tej decyzji, a także jej główne pułapki.Kiedy przeniesienie kredytu do innego banku może przynieść korzyści?


Refinansowanie kredytu hipotecznego może prowadzić do zmniejszenia miesięcznych płatności lub całkowitego kosztu, jeśli zaciągniesz nową pożyczkę. Może to być atrakcyjna opcja dla osób, które chcą ułatwić sobie życie i chcą szybciej pozbyć się swoich zobowiązań finansowych. Istnieje wiele powodów, dla których warto przenieść pożyczkę. Omówimy kilka poniżej.


Przykro mi słyszeć, że borykasz się z wysokim oprocentowaniem kredytu hipotecznego. Podzielmy twoje opcje.


Jeżeli na zakup mieszkania zaciągnąłeś niezbyt dobry kredyt, refinansowanie może być dla Ciebie właściwym rozwiązaniem. Może pomóc Ci spłacić istniejące zobowiązanie hipoteczne lub zmienić je na lepsze warunki. Oprocentowanie mogło nie być atrakcyjne w momencie podpisywania umowy, ale rynek mógł się już zmienić. Istnieją również bardziej przystępne sposoby pożyczania teraz. Jeśli chcesz zmniejszyć liczbę rat kredytu hipotecznego, refinansuj. Ułatwi to zarządzanie miesięcznym budżetem. Dodatkowo, jeśli masz okresowo stałą stopę kredytu hipotecznego, możemy zmienić ją na niższą lub na oprocentowanie zmienne.


Masz więcej niż jeden kredyt hipoteczny.


Refinansowanie kredytu mieszkaniowego umożliwia również łączenie kredytów. Może to pomóc zmniejszyć liczbę płatności należnych każdego miesiąca, obniżając w ten sposób całkowite zadłużenie.


Chcesz szybciej spłacić kredyt mieszkaniowy?


Czy Twoje dochody wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat? Zmiana na inny bank może pomóc spłacić kredyt wcześniej i na lepszych warunkach.


Chcesz zmniejszyć wielkość swoich miesięcznych płatności


Miesięczne raty mogą być zbyt duże dla Twojego budżetu lub masz chwilowe trudności z regularną spłatą kredytu? Możesz znaleźć ulgę, przenosząc swój kredyt do innego banku. Na przykład wydłużenie okresu spłaty może znacznie zmniejszyć wysokość miesięcznej raty kredytu mieszkaniowego.


Jak możesz stwierdzić, czy warto zmienić kredyty hipoteczne?


Decyzja o przeniesieniu kredyt uzależniona jest nie tylko od ceny nowego kredytu hipotecznego. Konieczne mogą być również jednorazowe wydatki, takie jak prowizje za opuszczenie swojego banku. Oprócz obliczenia, ile jesteś w stanie miesięcznie zyskać na racie, zastanów się również, ile będziesz musiał wydać na obsługę nowego długu. Sprawdź:

  • Opłaty za wcześniejszą spłatę

  • opłaty i prowizje, jakie może pobrać bank udzielający kredytu przy udzielaniu nowego kredytu hipotecznego

  • kosztów związanych z jego zabezpieczeniem,

  • koszty opłat sądowych w przypadku zmiany w KW.


Co należy zrobić, aby przenieść kredyt hipoteczny do innego banku?


Najprostszym rozwiązaniem jest wypełnienie krótkiego formularza na stronie – oddzwonię do Ciebie, odpowiem na Twoje pytania i pomogę zgromadzić potrzebną dokumentację.


Krok 1: Powiedz, jaki masz kredyt lub kredyty hipoteczne i ile masz do spłacenia. Opowiedz mi o dodatkowych kosztach, które poniesiesz w związku z zaciągnięciem nowego kredytu hipotecznego.

Krok 2: Obliczymy dla Ciebie nową ratę miesięczną i wykonamy kalkulację rentowności.

Krok 3: Jeśli nowa rata miesięczna jest niższa od pierwotnej, możesz ją jeszcze bardziej obniżyć, wydłużając okres spłaty.

Krok 4: Jeżeli potrzebujesz nowych środków, poinformuj mnie o tym, zrobimy stymulację podwyższenia kwoty kredytu.

Krok 5: Omówimy dokładanie wszystkie warianty i możliwości jakie posiadasz.

Wniosek o przeniesienie kredytu hipotecznego złożymy do kilku banków w celu zabezpieczenia transakcji i wynegocjowania najkorzystniejszych ofert.


Podsumowanie tego, co należy zrobić przy przenoszeniu kredytu do innego banku


Refinansowanie to forma kredytu hipotecznego, która pozwala na zmianę pożyczkodawcy i skorzystanie z niższych stóp procentowych. Staje się to opłacalne, gdy pierwsza umowa z bankiem została zawarta w okresie niekorzystnych warunków rynkowych dla kredytobiorców – pozwala na obniżenie oprocentowania, a tym samym kwoty zadłużenia. Refinansowanie kredytu hipotecznego może być najlepszym wyborem. Gdy już zdecydowałeś się na zmianę, nadszedł czas, aby znaleźć lepszą ofertę i pomyślnie dopełnić wszystkich formalności związanych z nowym bankiem.0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Zapisz się, aby otrzymywać aktualizacje

Dziękujemy za dokonanie subskrypcji!

bottom of page